مقالات آموزشی

راهنمای انتخاب سایز انگشتر و حلقه طلا

اگر قصد خرید انگشتر طلا زنانه یا دخترانه دارید و میخواهید با خرید آن دوست و یا نامزد خود را شگفت زده کنید، خوب جایی آمده اید. ما در این مقاله به شما در تعیین سایز انگشتر طلا که میخواهید برای نامزدتان بگیرید کمک میکنیم. این شما و این نحوه تعیین اندازه انگشتر برای سورپرایز کردن هر کسی که دوستش دارید.

روش اول تعیین سایز انگشتر برای کسی که دوستش دارید

اگر میخواهید برای مثال برای دوست خود انگشتر بخرید میتوانید به صورت غیر مستقیم و بدون اینکه خودش بفهمد سایز انگشتش را پیدا کرده و متناسب با آن اقدام به خرید انگشتر طلا زنانه یا دخترانه کنید. برای این منظور میتوانید از روش های ذکر شده در ادامه کمک بگیرید.

۱. دوستان نزدیک بهترین مرجع برای تعیین سایز انگشتر

بیشتر مردها و پسرها توجهی به جزئیات ندارند و برای مثال از سایز انگشتر دوست یا نامزد خود اطلاعی ندارند. اگر شما هم اینگونه هستید و قصد خرید انگشتر طلا زنانه یا دخترانه دارید، بهتر است که هر طور شده سایز انگشت او را پیدا کنید. اولین راهی که شاید به ذهن همه برسد، پرسوجو از دوستان و آشنایانی است که احتمالا صمیمت خاصی با دوست و یا نامزدتان دارند. برای این منظور دو سناریوی زیر را اجرا کنید:

 1. با یکی از دوستان و یا آشنایان نزدیک نامزد خود قرار ملاقات بگذارید و از او خواهش کنید که سایز انگشتر نامزدتان را اگر میداند به شما بگوید. اگر او هم اطلاع نداشت، از او بخواهید به نزد نامزدتان برود و یک داستان خیالی برای او سر هم کند. به این شکل که به نامزدتان بگوید میخواهد برای کسی که دستانش شبیه به اوست انگشتر بخرد و با این ترفند سایز انگشتش را بگیرد.
 2. علاوه بر این، برای تعیین مدل و نوع انگشتر، حتما از نظر دوستان نامزدتان کمک بگیرد هرچه باشد آن ها احتمالا سلیقه و جزئیات علایق او را بیشتر از شما میشناسند و میتوانند به شما کمک کنند.

۲. از کسی که دستان و انگشتانش مشابه دوست یا نامزدتان است کمک بگیرید

با دقت به دست های خواهر، مادر، دوستان و یا هر کدام از آشنایانی که با آن ها راحت هستید نگاهی بی اندازید. ببینید که دست کدامشان مشابه دست نامزدتان است. از آن خانم بخواهید که سایز انگشتش را به شما بگوید تا شما بتوانید بر اساس سایز انگشت او برای نامزد یا دوستتان انگشتر طلا بخرید. حتی میتوانید از او خواهش کنید که با شما به طلافروشی بیاید و با دست کردن انگشترها در انتخاب بهترین سایز انگشتر به شما کمک کند. البته به این نکته توجه کنید که سایز انگشتی که به دست خواهید آورد ۱۰۰ درصد مطابق سایز انگشتر نامزدتان نخواهد بود اما میتواند نزدیک باشد.

۳. چرا از خودش کمک نگیریم؟

نه اشتباه نکنید! ما از شما نمیخواهیم که مستقیما به او بگویید که “سایز انگشترن چقدر است چون میخواهم برایت انگشتر بخرم!!” ما از شما میخواهیم که نقش بازی کنید و آن هم چه نقشی!

یک داستان ساختگی از خود در بیاورید و یکی دو تا انگشتر استیل و یا نقره را به او نشان دهید و برای مثال به او بگویید که قصد دارید برای مادر، خواهر و یا خلاصه هر یک از آشنایان جهت تبریک تولد انگشتر کادو دهید. به او بگویید که انگشترها را دست کند و نظرش را در مورد سایز و اندازه انگشتر به شما بگوید. با این ترفند احتمالا قادر خواهید بود سایز دقیق انگشتتر مناسب دوست یا نامزد خود را پیدا کنید.

روش دوم تعیین سایز انگشتر برای نامزد یا دوستتان

در این روش میخواهیم غیر مستقیم و بدون اینکه نامزدتان متوجه شود سایز انگشتر او را بگیریم. برای این کار روش های زیر را دنبال کنید.

۱. سایز انگشتر حال حاظرش را بردارید

اغلب دختر خانم ها معمولا در یکی از انگشتان دست خودشان، انگشتر یا حلقه دارند. با بهانه و ترفندی انگشتر را بردارید و بدون اینکه متوجه شود سایز آن را بردارید تا بتوانید حین خرید انگشتر طلا سایز مناسب آن را بخرید.

 • سعی کنید انگشتری که برایش عزیز است و همیشه جلوی چشمش است را برای اینکار انتخاب نکنید. انتخاب یک انگشتر ساده که چندان در جلوی چشمانش نیست کار بهتر و عاقلانه تری است.
 • این نکته خیلی جالب است. اگر احیانا نمیتوانید به هیچ شگردی به انگشتر نامزدتان دسترسی داشته باشید اصلا نگران نباشید. برای اینکار از خواهر، برادر و یا مادر او کمک بگیرید. به آن ها بگوییید که قصد خرید انگشتر نامزدی را دارید و میخواهید یکی از انگشترهای او را از نزدیک دیده و سایزش را بگیرید.
 • . نقاشی بکشید!

  • شاید اگر بخواهید انگشتر نامزدتان را بردارید او مشکوک شود. اما یک راه حل ساده تر برای اینکار، کشیدن شکل و اندازه انگشتر است. هر طور شده برای یک مدت کوتاه انگشتر را از نامزدتان بگیرد و بدون اینکه متوجه شود آن را روی کاغذ گذاشته و مرز داخل و خارج آن را با کمک خودکار یا مداد بکشید. سپس کاغذ را برداشته و به طلا فروشی آنلاین بروید.
  • اگر برایتان مقدور است، بدون کشیدن خطوط و نقاشی میتوانید تنها با کمک یک قالب کوچک صابون یا خمیر سایز انگشتر او را بگیرید. برای اینکار حلقه یا انگشتر را روی قالب صابون یا خمیر فشار دهید و سپس با کمک نمودارهایی که در ادامه درباره آن ها صحبت میکنیم سایز دقیق انگشتر را پیدا خواهید کرد.

  ۳. از انگشت خودتان کمک بگیرید

  این روش میتواند از ساده ترین روش ها باشد. اگر دوست ندارید که هیچکدام از روش های بالا را امتحان کنید و تنها میخواهید بی سرو صدا سایز پیدا کنید، حتما این روش را انجام دهید. برای اینکار تنها لازم است که هر زمان نامزدتان خوابید و یا به حمام رفت و یا خلاصه هر زمان که انگشترش را برداشت، آن را در یکی از انگشتان خود قرار دهید. تا هر کجای انگشتتان که رفت، آن را ملاکی برای تعیین اندازه انگشتر نامزدی قرار دهید. سپس به طلافروشی بروید و حین خرید انگشتر طلا، هر کدام که تا نقطه مشخص شده قرار گرفت آن را خریداری کنید.

 • نمودارهای آماده تعیین سایز: ساده ترین راه تعیین سایز انگشتر

  اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید از طریق دو روش بالا سایز انگشت مد نظر جهت خرید انگشتر طلا را پیدا کنید اصلا نگران نباشید و از طریق این روش تعیین سایز کنید. برای این منظور میتوانید اقدامات ذکر شده در ادامه مقاله را انجام دهید.

  ۱. پیدا کردن و دانلود نمودار تعیین اندازه انگشتر

  اگر در اینترنت جستجو کنید میتوانید نمودارهای دایره ای که در آن ها سایز انواع انگشتر درج شده را ببینید و دانلود کنید. دقیقا با همان مقیاس، نمودار را روی یک برگه کاغذ پرینت بگیرید.

  ۲. برای راستی آزمایی نمودار، آن را امتحان کنید

  برای اطمینان از اینکه نمودار واقعا در مقیاس درستی چاپ شده و درست کار میکند انگشتر خود را برداشته و روی یکی از حلقه های داخل کاغذ بگذارید. اگر حلقه یا انگشتر شما روی یکی از آن ها قرار گرفت یعنی مقیاس درست است.

دیدگاهتان را بنویسید