وبلاگ

راهنمای انتخاب بهترین گوشواره برای شما

گوشواره شاید در ظاهر کوچک و کم اهمیت به نظر برسد اما استایل شما را تا حد زیادی تغییر می‌دهد. گوشواره‌ها به دلیل این که کنار صورت شما قرار می‌گیرند توجه زیادی جلب می‌کنند. در طول تاریخ، گوشواره‌ها هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها آیتمی محبوب و مهم به شمار می‌آیند. در برخی فرهنگ‌ها انداختن گوشواره نماد قدرت و ثروت و در برخی جوامع نماد هنر بوده است. امروزه نیز گوشواره‌های حلقه‌ای جزء اصلی فرهنگ‌های مختلف هستند و به عنوان یک اکسسوری محبوب و همیشگی به درخشیدن در استایل‌ها و ترندهای مختلف ادامه می‌دهند.

انتخاب گوشواره به ترندها، مدل مو، فرم صورت، مدل گردنبند و یقه لباس شما بستگی دارد. اما پیش از آن که انتخاب گوشواره‌ای مناسب با استایل شما را بررسی کنیم نیاز است تا انواع گوشواره را بشناسیم:

انواع گوشواره:

گوشواره میخی

گوشواره‌های میخی روی لاله گوش شما قرار می‌گیرند و از پشت سفت می‌شوند. گوشواره‌های میخی اغلب یک یا چند سنگ قیمتی یا نیمه قیمتی به عنوان زینت دارند. گوشواره‌های میخی معمولا کوچک و مینیمال هستند و مناسب برای استایل کژوال و یا روزمره؛ اما گوشواره‌های میخی سنگین و پر زرق برق همچنان می‌توانند در یک استایل لوکس بدرخشند و خیره‌کننده باشند. پایه‌های گوناگونی برای گوشواره میخی الماس وجود دارد اما رایج‌ترین آنها چنگکی و کاسه‌ای هستند. این نمونه‌ها با امنیت بیشتری سنگ را روی خود نگه می‌دارند و امکان افتادن و گم شدن سنگ بسیار کم است. عیب پایه کاسه‌ای یا نگین‌دان این است که بخش زیادی از الماس را درون خود مخفی می‌کند و به همین خاطر سنگ، نمای جذابی که باید داشته باشد را ندارد. اما مدل چنگکی امنیت کمتری نسبت به نگین‌دان دارد اما در عوض همه جای سنگ الماس را در معرض نمایش قرار می‌دهد. عیب مدل چنگکی هم این است که ممکن است چنگک‌هایش شکسته شوند. یکی از نکات بسیار مهم هنگام خرید گوشواره الماس میخی، دوام و پایداری فلز پایه است. به طور مثال، طلای زرد نسبت به طلای سفید از دوام کمتری برخوردار است. در نتیجه در مقایسه این دو، طلای سفید بهتر از زرد است زیرا به راحتی هم خراش بر نمی‌دارد. اما بهتر از هر دو آنها، پلاتین است. پلاتین بسیار مقاوم و ضدضربه است.

گوشواره حلقه‌ای

طراحی گوشواره‌های حلقه‌ای معمولا به شکل دایره‌ یا نیم دایره است. گوشواره‌های حلقه‌ای یکی از قدیمی ترین اکسسوری‌های مورد استفاده بشر در زمان‌ها و فرهنگ‌های مختلف بوده است. این گوشواره‌ها در دوران قدیم با مفاهیم مختلفی پوشیده می‌شدند؛ از حفاظت گوش‌ها در برابر روح شیطان گرفته تا نشان دادن طبقه‌ی اجتماعی، نمایش ثروت و نشان دادن بردگی. این گوشواره‌ها با پهنا و قطرهای گوناگون همواره محبوب‌ترین مدل گوشواره بین خانم‌ها و آقایان بوده‌اند. حلقه‌ها توانمند هستند. آن‌ها همیشه نمادی از قدرت، وحدت، ابدیت و تمامیت بودند. مصریان باستان برای نمایش قدرت و ثروت خود از گوشواره‌های بزرگ و درخشان حلقه‌ای در هر دو گوش استفاده می‌کردند. آثار هنری به جا مانده از روم باستان و یونان باستان نیز نشان دهنده استقبال آن‌ها از گوشواره‌های حلقه‌ای است. در نقش‌های برجسته مربوط به دوران ایران باستان، سربازان ایرانی یک گوشواره حلقه‌ای در گوش داشتند. گوشواره‌های حلقه‌ای آیتمی جدا نشدنی در فرهنگ لاتین بوده و هستند. هدیه گرفتن یک جفت گوشواره‌ حلقه‌ای از طرف مادر یا مادربزرگ برای دختران نوجوان لاتین‌ تبار اتفاقی معمول و سنتی است. گوشواره‌های حلقه‌ای به ظاهر ساده‌ترین و سبک‌ترین آیتم‌های طلا و جواهری هستند که می‌توانید استفاده کنید اما ارزش معنوی و تاثیرگذاری آن‌ها در صنعت مد و فشن غیر قابل چشم‌پوشی است. گوشواره‌های حلقه‌ای نشانی از جسارت و شجاعت شما هستند.

گوشواره بخیه‌ای

این اکسسوری اولین بار در سال 1970 طراحی و تولید شد اما پس از سال 2020 بیشتر در گوش خانم‌های خوش سلیقه و شیک پسند دیده می‌شد.  گوشواره‌های بخیه‌ای از یک ریسمان بلند تشکیل شده‌اند و در انتهای آن یک شکل به صورت تزئینی قرار میگیرد تا جلوه بیشتری به گوش بدهد. شما می‌توانید این ریسمان را به دلخواه‌تان از سوراخ و یا سوراخ‌های گوشتان رد کنید. برای رد کردن آن‌ها مدل‌های متفاوتی وجود دارد و طول آن به دلخواه شما و بسته به تعداد سوراخ‌های گوش شما متفاوت است.

گوشواره‌ آویزی

گوشواره‌های آویزی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از پایین لاله‌های گوش تا قبل از شانه‌های شما آویزان شوند. طول این نوع از گوشواره از بسیار کوتاه تا بسیار بلند متفاوت است. نوعی از آن‌ها با نام گوشواره‌های لوستری شناخته می‌شوند. گوشواره‌های لوستری از دیگر گوشواره‌ها بزرگ‌تر و مجلل‌تر هستند و معمولا چند شاخه و انشعاب دارند.

گوشواره مگنتی

گوشواره‌های مگنتی از سال‌ها پیش مورد استفاده بوده‌اند. در زمان‌های قدیم با توجه به وجود بیماری‌های زیاد، نبودن دستگاه‌‌های مناسب برای ایجاد سوراخ روی گوش و پایین بودن سطح بهداشت، بسیاری از زنان و مردان از سوراخ کردن گوش خود واهمه داشتند. گوشواره‌های مگنتی اما راه حلی برای این مشکل بودند. این نوع گوشواره نیازی به سوراخ کردن گوش ندارد و توسط دو آهن‌ربا در لاله گوش جای می‌گیرد. امروزه گوشواره‌های مگنتی برای افرادی که علاقه‌ای به سوراخ کردن گوش خود ندارند و یا کودکان بسیار مناسب است. گوشواره‌های مگنتی در انواع مدل‌‌‌ها و طرح‌ها عرضه می‌شوند. برای داشتن استایلی جذاب نیازی به داشتن چندین سوراخ در گوشتان ندارید چرا که گوشواره‌های مگنتی این چالش را به ساده‌ترین روش حل کرده‌اند.

و اما ست کردن انواع گوشواره با انواع استایل‌ها

1- گل میخ‌های کوچک

گوشواره‌های میخی کوچک برای مواقعی هستند که واقعاً نمی خواهید گوشواره بپوشید، اما داشتن سوراخ باز در لاله گوش می تواند به نظر برسد که فراموش کرده اید لباس بپوشید! در واقع گل میخ‌های کوچک جلب توجه آن چنانی نمی کنند. اگر قصد دارید موهایتان را پایین بیاورید، استفاده از گوشواره‌های خوش‌رنگ و بلند منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که آن‌ها میان موهای شما پنهان می‌شوند. در این صورت ممکن است بهتر باشد یک گوشواره میخی کوچک یا یک جفت گوشواره نامتقارن انتخاب کنید که روی لاله گوش شما بنشیند.

2- گل میخ‌های بزرگ

گوشواره‌های میخی بزرگ‌تر می‌توانند با رنگ یا طرحی خاص برجسته شوند و جلب توجه کنند، اما با توجه به این که تنها لاله گوش شما را مزین می‌کنند، با یقه لباس یا یا روسری شما تداخلی ندارند.

3-آویزان کوچک

گوشواره‌های آویز کوچک معمولا فاصله چندانی از لاله گوش شما نمی‌گیرند. این سبک گوشواره‌ها بیشتر مینیمال هستند و زیاد مورد توجه قرار نخواهند گرفت. اما با این وجود، اگر یک مروارید درخشنده یا سنگ‌های رنگی مثل یاقوت سرخ یا زمرد از آن‌ها آویزان باشند، به اندازه کافی ظاهر شما را درخشنده نشان خواهند داد.

4- آویزان بلند

گوشواره‌های بلند روشی شگفت‌انگیز برای افزودن شخصیت به یک تاپ تک رنگ یا لباس ساده هستند. شما می‌توانید گوشواره‌های عجیب و غریبی داشته باشید که رنگارنگ هستند اما بزرگ نیستند. هنگامی که از گوشواره‌های بزرگ استفاده می‌کنید، درخشش و زیبایی گوشواره‌ها توجه و تمرکز را روی چهره شما نگه می‌دارد؛ پس توصیه می‌شود از پوشیدن گردنبند صرف نظر کنید. شما می‌توانید با پوشیدن گوشواره بلند و درخشانی در یک گوش و ریختن موهای خود در سمت دیگر صورتتان ظاهری زیبا و چشم‌نواز داشته باشید.

5- ست کردن گوشواره با رنگ مو، پوست و چشم ها

به طور کلی، دو نکته برای ست کردن گوشواره با رنگ مو وجود دارد که می توانید از آن پیروی کنید. می‌توانید گوشواره‌هایی را انتخاب کنید که همرنگ موهایتان هستند. به عنوان مثال، اگر موهای بلوند دارید، گوشواره‌های رزگلد برای شما عالی به نظر می‌رسند. اگر موهای مشکی دارید، طلای سفید و رنگ‌های روشن‌تر در مقابل رنگ تیره‌تان متضاد خیره‌کننده به نظر می‌رسند. و اما رنگ پوست؛ اگر پوست شما گرم است، با طلای زرد و گوشواره‌هایی با رنگ گرم بهترین ظاهر را خواهید داشت و اگر پوست شما تناژ سردتری دارد، طلای سفید و جواهرات با رنگ‌های سرد شما را زیباتر خواهد کرد. اگر چشم های شما رنگی و روشن است، ست کردن سنگ روی گوشواره شما با رنگ چشمانتان درخشش صورت شما را چند برابر خواهد کرد.

6- اگر روی گوش خود بیش از یک سوراخ دارید:

از گوشواره‌هایی با تم مشترک استفاده کنید. برای مثال اگر گوشواره‌ای با طرح برگ به گوش دارید، گوشواره‌ای دیگر با طرح گل یا میوه بهترین گزینه خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که بین گوشواره‌های شما هارمونی ایجاد می‌کند هماهنگی رنگ گوشواره‌ها با یکدیگر است. از سوی دیگر، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مکمل به یک کنتراست ظریف و چشم نواز برسید. سعی کنید گوشواره‌هایی که به گوش می‌کنید از یک جنس باشند. اگر گوشواره شما مزین به سنگ‌‌های قیمتی یا نیمه‌ قیمتی است، گوشواره‌هایی با سنگ‌های یکسان بپوشید.

ما در گالری گوهرآرا تلاش می‌کنیم تا با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی، جدیدترین ترندهای دنیای مد و فشن و سلیقه مشتری، زیباترین طرح‌ها را برای شما خلق کنیم.

برای بازدید از گالری گوهرآرا و جواهرات کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید