وبلاگ

خواص و فواید سنگ های ماه تولد مهر

مهر ماه چه سنگ تولدی دارد؟

 

اوپال سنگ ماه تولد مهر است. همچنین لاجورد-زبرجد-یاقوت کبود و عقیق به عنوان سنگ ماه مهر می باشند. این سنگها بیشترین ارتباط را با ستاره نجومی مهر ماه یعنی ونوس دارند درنتیجه متولدین مهر می توانند با استفاده از آنها انرژی کائنات را به خود جذب کنند.

در زبان هندی اوپال به معنی “سنگ” و در زبان لاتین “Opalus” و در یونانی “Opallios” هر دو به معنای “دیدن تغییر رنگ” است. برخی سنگ اوپال را یک سنگ رسوبی و جایگزین کانی های قابل حل و فسیل درنظر میگریند زیرا در آبهای گرم حرارت پایین غنی از سیلسیوم در شکافت ها، آتشفشانی و دگرگونی و حفره های سنگهای اطراف رسوب گذاری تشکیل می شود. بازی رنگ در اوپال بدليل پراکندگی نور در گوی های کروی شکل نانوسیلیکا است. رومیان قدیم، اوپال را از منطقه چک امروزی بدست می آوردند. در گواتمالا، هندوراس، مکزیک و استراليا، این سنگ وجود دارد. اما دیگر اوپال ها بصورت کابوشون تراشیده می شود.

قدرت جادویی اوپال به عنوان سنگ ماه تولد مهر

در طول قرن چهاردهم، اوپال به عنوان “سنگ چشم” شناخته می شد. اعتقاد بر این بود که این جواهر بینش را تقویت می کند. در یونان باستان اوپال برای تقویت موهبت پیشگویی به صاحب آن، درصورت درست استفاده کردن، شهرت داشت. اگر فردی که از اوپال استفاده می کرد قصد و نیت بدی داشته باشد، این شخص در عشق ناکام می شود.

در طول قرون وسطی در اروپا بسیاری معتقد بودند که سنگ های قیمتی اوپال این توانایی را دارند که برخی افراد را از دید عموم نامرئی کنند! این خرافات موجب دید منفی عموم روی سنگ اوپال شد تا آنجا که به نحسی شهرت یافت. و مردم نادانسته و عامیانه اوپال را “سنگ دزدان” نامگذاری کردند.

گفته می شود برای افرادی که از یک بیماری تهدید آمیز رنج می برند، اوپال به آنها انگیزه و اراده ادامه به زندگی می دهد. در هند بسیاری معتقدند که این جواهر به بهبود حافظه کمک می کند. آدمهایی که از محبت دور می باشند استفاده از اوپال برای آنان خوش شانسی می آورد. مخصوصا برج میزان می تواند با استفاده از سنگ اوپال خوشبختی را برای خود بخرد. اوپال همچنین سنگ ماه تولد مهر و بهمن می باشد.

لاجورد سنگ ماه مهر

لاجورد سنگی با رنگ متغیر است و از سبز آبی تا آبی و آبی سیر وجود دارد. لاجورد با رنگ آبی سیر بیشتر مورد علاقه و گران تر است. قدما در ساخت رنگ آبی و مواد دارویی از آن استفاده می کردند. تحت امواج بلند فرابنفش، لکه های نارنجی از آن بازتاب می شود. این بازتاب نارنجی در لاجورد شیلی بیشتر از لاجورد افغانستان است. مارکوپولو در سفرنامه خود در سال ۱۲۷۱ میلادی از معادن لاجورد افغانستان نام برده است. در رودخانه های جنوب دریاچه بایکال در روسیه ماسه های آبی رنگی وجود دارد که لاجورد است.

در کوه های راکی آمریکا در ایالت کلرادو، لاجورد تیره رنگ یافت می شود. در بدخشان افغانستان نیز لاجورد وجود دارد که از نوع ایرانی آن بهتر است. در ایران، در تبریز، کاشان، مازندران و کرمان لاجورد وجود دارد در میانمار آنگولا، پاکستان، و کانادا نیز پیدا شده است. لاجورد کانادا آبی – خاکستری است، و در آن پیریت وجود دارد و دارای حفره های فراوان است و چون پولیش خوبی نمی گیرد از آن در جواهرسازی استفاده نمی شود. لاجورد کدر است و نور را از خود عبور نمی دهد. از اینرو معمولا به آن تراش کابوشن می دهند.

خاصیت درمانی لاجورد برای متولدین مهر

لپیس لازولی یا لاجورد، دارای نور کدری از آبی سلطنتی تیره است، که مظهری از پهناوری روح بیکران بهشتی ها میباشد. در تمدن های باستان، از قبیل آتلانتیس ، مصر باستان، شرق و مکزیکو (آمریکای مرکزی و لاتین)، لاجورد، سنگ مقدسی بوده است. لاجورد، مظهر روشنی ذهن میباشد و به این جهت تاریخچه مهمی دارد.

سنگ لاجورد، سنگ مهمی در بنیاد زمین میباشد، زیرا بیانگر نور مطلق است. این گوهر بیان کننده عشق و زیبائی و هم آهنگ کننده درون و برون میباشد. سنگ لاجورد، موجب ایجاد دوستی و همکاری میشود و ایده دوستی و همکاری را در حد ایده آلی، ایجاد مینماید. لاجورد به عنوان سنگ ماه تولد مهر و دی ماه استفاده می شود.

یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه مهر

یاقوت کبود سنگی با مقاومت بالا و بعد از الماس در جایگاه دوم از نظر سختی قرار دارد. یاقوت کبود یک کراندوم است، تمام کوراندوم هایی که رنگ قرمز ندارند به عنوان سافیر یا یاقوت نامیده می شوند؛ گرچه این نام به طور کلی به سنگی گفته می شود که یک سایه تاریک آبی دارد. کراندوم یک کریستال اکسید آلومینیوم است که درواقع نفوذ مقدار کمی از مواد معدنی مختلف در آن باعث تولید سنگ هایی با رنگ مختلف مانند روبی قرمز رنگ(به علت ماده کروم) می شود که آن را به عنوان روبی طبقه بندی می کنند.

رنگ نفیس یاقوت از تیتانیوم و آهن می آید. آهن به تنهایی رنگ زرد تولید می کند، که اغلب بارها به عنوان توپاز شرقی شناخته می شود. همچنین ترکیبی از تیتانیوم و آهن می تواند سبب سبز شدن شود، در حالی که هر سه عنصر(کروم،تیتانیوم،آهن) باور نکردنی یک کریستال ارغوانی ایجاد می کنند. یاقوت محبوب و کمیاب نارنجی رنگ، رنگمایه نارنجی مایل به صورتی را از مخلوط کروم و آهن می گیرد. یاقوت سفید کاملا روشن و شفاف و بدون هیچ گونه ترکیب اضافی می باشد.

نیروهای ماورائی یاقوت کبود برای متولدین مهر

یاقوت کبود به عنوان سنگ محافظ کننده از چشم بد و بازتاب انرژی های منفی آنها به سمت فرستنده استفاده می شود. داستان ها گفته اند که جادوگران از سنگ های قیمتی برای تقویت و هدایت قدرت های جادوییشان استفاده می کردند، کیمیاگران یاقوت کبود را وابسته به عنصر هوا، و اهل تصوف در هند، آن را وابسته به سیاه زحل می دانستند و اعتقاد داشتند که یاقوت کبود متعلق به قلمرو الهی و آسمانی می باشد. یاقوت کبود برای باز کردن چاکراهای خود جهت دریافت الهام و پیام ها آسمانی و همچنین کمک به روشن شدن معنای خاص پیام دریافتی استفاده می شود.

زمانی که در طول مدیتیشن استفاده می شود، یاقوت کبود امکان می دهد که شخص پتانسیل پنهان خود را پیدا کند و بینش خود را نسبت به زندگی کاری تشدید کند و به این ترتیب می تواند فرد متمرکز را در یک مسیر ذهنی شفاف و تفکرات آن را بهتر سازماندهی کرده تا سفر وی آغاز شود. یاقوت کبود می توانند شخص را برای دستیابی به خواسته ها و آرزوهای مادی کمک کنند و همچنین ثروت کسب شده را نگهداری کند. این نشان می ده که یاقوت کبود جواهری برای کنترل تصمیم گیری های درست در زندگی می باشد و نباید از آن غافل شوید. یاقوت کبود سنگ ماه تولد مهر ، اردیبهشت، دی ماه و سنگ اصلی ماه تولد شهریور نیز یاقوت می باشد.

زبرجد؛ سنگ متولدین مهر

پریدوت گوهری گرانبها از الیوین معدنی(سيليكات‌ منيزيم) كه‌ به‌ صورت‌ بلورهاى سبز يافت‌ مى‌شود می باشد. گفته شده نام پریدوت از کلمه یونانی “peridona” که به معنی “بخشنده فراوانی(نعمت)” است اقتباس شده است. سنگ زبرجد یکی از معدود سنگهایی است که به صورت تک رنگ وجود دارد. پریدوت دارای رنگ سبز زیتون یا سبز تیره و به علت حضور آهن خصوصیت درخشنده صیقلی یا روغنی مانند است.

دلیل رنگ سبز عمیق با هاله طلایی رنگ جزئی به علت وجود مقدار ناچیز و به اندازه از ماده آهن در آن می باشد. این مقدار آهن چیزی است که رنگ سنگ زبرجد را از رنج سبز – زرد و زیتونی تا سبز قهوه ای گسترش می دهد. سنگ های سبز زیتونی پریدوت الیوین Olivine، سبز مایل به زرد كريزوليت Chrysolite و سبز بهاری پریدوت Peridot نامیده می شوند. ذخایر پریدوت شامل مصر (جزیره سنت جانز)، چین، میانمار، برزیل، نروژ و ایالات متحده آمریکا و همچنین استرالیا و آفریقای جنوبی است. صلیبیان در سده های قرون وسطی پریدوت را از جزیره سنت جانز در دریای سرخ که بیش از 3500 سال استخراج می شد را به اروپا آوردند.

خواص زبرجد به عنوان سنگ ماه مهر

همانند رنگ سبز بینظیرش، پریدوت زندگی شما را با رشد، بهبود، تجدید، پاک سازی و تولدی دوباره همراه می کند. پریدوت به عنوان یک متعادل کننده کل سیستم غدد لنفاوی با کمک به بازسازی بافت و پاک کردن بدن با تقویت خون جانی دوباره به شخص می دهد. همچنین گفته شده است که کاهش تب، کمک به هضم، آرام کردن سیستم عصبی، بهبود زخم حشرات و همچنین کبد و از بسیاری لحاظ سلامت چشم را بهبود می بخشد. در گذشته نقل شده است که چنانچه پریدوت در هنگام زایمان روی شکم قرار داده شود به تقویت انقباض عضلات و کاهش درد کمک می کند.

پریدوت مطمئنا یک سنگ بهار است، فراتر از رنگ سرزنده اش؛ توانایی آن را برای کمک به طراحی زندگی فرد در یک چرخه و آغازی جدید دارد. الگوهای قدیمی و منفی جای خود را با ارتعاش فرکانس مثبت جدید برای حرکت سریع به جلو عوض می کند. با کمک زبرجد، شخص بیشتر قادر به اعتراف و یا قبول اشتباهات، مسئولیت زندگی خود، رهایی از گناه و وسواس فکری و همچنین بهبود احساسات و روابط آسیب دیده می شود. این گوهر زیبا سنگ فرعی ماه تولد مهر می باشد.

عقیق سنگ خوش شانسی متولدین مهر

عقیق خوش شانسی را به عنوان سنگ ماه تولد مهر برای متولدین این ماه فراهم می کند. از فراوان ترین سنگ های روی زمین است. معمولا کدر و نیمه شفاف است. اما بصورت شیشه سان هم وجود دارد و تقریبا می توان گفت به همه رنگ وجود دارد. عقیق از ریز بلورهای کوارتز با ناخالصی های متفاوت شکل گرفته است. سختی این سنگ بین 6 تا 7 است و بلور های آن بصورت تریگونال است.

عقیق شجر یا خزه ای که از انواع گرانبهای عقیق است در رنگ های سبز متنوعی دیده می شود و دارای ترکیبات کلریت می باشد که بصورت یک درخت یا گلسنگ در درون بلور رشد کرده است. عقیق معمولا آبدار است و خرده های آن بر روی حرارت می ترکد بنابراین به این وسیله هم می توان عقیق را شناخت. هم در سواحل دریای خزر و هم سواحل خلیج فارس بلورهای آب شسته عقیق را در رنگ های قهوهای، سرخ، شیری و سبز می توان یافت.

وجود حباب هوا در بعضی عقیق ها باعث سبکی آنها می شود بنابراین اگر بلوری بر روی آب ایستاد تعجب نکنید. بر بستر اکثر رودخانه های ایران عقیق یافت می شود و هرگاه آب آنها را شسته باشد، تمیز دادن آنها آسان تر است. معمولا عقیق را بصورت کابوشون تراش می دهند.

خواص عقیق برای متولدین مهر

عقیق سبز بیشتر برای متولدین ماه مهر کاربرد دارد. انواع متعددی از عقیق با توجه به نوع رنگ و یا نوع حکاکی که می توان بر روی آنها انجام داد در انواع مختلف سحر و جادو مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ های خاص دارای انرژی های دیرینه ای هستند. در متون باستانی گفته شده که عقیق به عنوان یک طلسم یا جادوی رفع طلسم به شدت ارزشمند بوده و قادر به فرونشاندن عطش و نیز محافظت از تب می باشد. حتی داستان هایی هم وجود دارد که به ما می گوید جادوگران ایرانی از عقیق برای انحراف طوفان های ناخواسته استفاده می کنند.

گفته می شود عقیق به منظور افزایش قوه بینایی و تحریک توانایی تحلیلی کلی شخص و نیز ایجاد تعادل بین امور فیزیکی، عاطفی، فکری و معنوی استفاده می شود. همچنین این سنگ بی نظیر برای کاستن خصومت ها و دشمنی و افزایش خوش قلبی و نیکخواهی بسیار مفید است. عقیق آبی نیز مختص متعادل کردن چاکرای گلو است، اما در نظم دادن به چاکرای قلب، چشم سوم و تاج نیز کاربرد دارد. عقیق به علت رنگ آبی بودن خود در آرام کردن ذهن بسیار مفید بوده، و آنچنان آرامشی به شخص می دهد که توانایی ارتباط با نیروهای ماورائی و روحانی را نیز پیدا خواهد کرد.

بهترین سنگ ماه تولد مهر برای مردان

بهترین جواهر به عنوان سنگ تولد ماه مهر برای مردان این ماه اوپال است. اوپال می تواند به بهبود هضم کمک کند، جنبه های جنسی را تحت تاثیر قرار داده و بر شبکه‌ عصبی‌ ناحیه‌ زیر معده ‌تاثیر می گذارد. با استفاده از حلقه اوپال، مردان برج میزان می توانند زندگی ای بهتر با امید و مثبت گرایی ادامه دهند.

بهترین سنگ ماه تولد مهر برای زنان

برای زنان متعلق به برج میزان نیز اوپال سنگی است که می تواند خلق و خوی ناپایدار زنان را متعادل سازد و ثبات را به شخصیت آنها هدیه کند. اوپال کریستال وفاداری و اعتماد است. زنان مهر ماهی اهل ونوس همچنین می توانند پریدوت، لاپلاس لازولی یا لاجورد، یاقوت کبود و عقیق سبز را در جواهرات خود بکار ببرند.

برای بازدید از گالری گوهرآرا و جواهرات کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید